.

EkoOko to projekt społeczny, który powstał w intencji propagowania szeroko rozumianego zdrowego żywienia i życia.

.

.

Naszym celem jest stworzenie platformy internetowej, opierającej się na trzech filarach:

1. Mapa dostępu do zdrowej żywności

To serce naszej platformy, służącej łączeniu lokalnych producentów zdrowej żywności z odbiorcami, którzy dzięki temu będą mogli kupować produkty wysokiej jakości bez pośredników i w dobrej cenie. Rolnikom zaś pozwoli poszerzyć grono swoich klientów i ułatwi sprzedaż. Docelowo naszej platformy, zbudowanej na zasadach wolnego oprogramowania (open source) będzie też można używać do innych celów (medycyna naturalna, pomoc sąsiedzka itp.) lub implementować w innych krajach. Na mapie skupiamy obecnie większość naszych wysiłków.

2. Baza wiedzy

To będzie kolejny etap. Tu chcemy gromadzić wszelką wiedzę dotyczącą zdrowego odżywiania się (co i jak jeść), upraw żywności (od kuchennego parapetu do pola), organizowania się odbiorców na poziomie lokalnym (kooperatywy, RWS – Rolnictwo Wspierane przez Społeczność), zakładania i prowadzenia gospodarstw ekologicznych, permakulturowych, samowystarczalnych itp. Baza wiedzy EkoOko ma być projektem tworzonym siłami społeczności internetowej.

3. Platforma społecznościowa

Miejsce, które ma być przestrzenią komunikacji, wymiany doświadczeń, działań dla osób i środowisk zaangażowanych w ruch zdrowego żywienia i życia. O własnej platformie pomyślimy za jakiś czas, na razie zaś korzystamy z facebooka (gdzie większość z Was już jest).

.

..

Nieustannie poszukujemy osób chcących wesprzeć nas w rozwijaniu naszego projektu!

Jeśli jesteś programistą lub grafikiem, znasz ciekawych ludzi, piszesz lub redagujesz, nagrywasz filmy, znasz się na marketingu i mediach społecznościowych lub po prostu masz trochę wolnego czasu, a może i niebanalne pomysły, dołącz do naszego zespołu!

Czekamy na Ciebie: kontakt@ekooko.org

.

.

Zaś jeśli chciałbyś wspomóc finansowo nasze stowarzyszenie

możesz zrobić przelew na konto 88 1870 1045 2083 1073 1244 0001 tytułem: darowizna
Z góry dziękujemy!